Новости

В течение года произошло изменение площадей сельскохозяйственных угодий: как заполняется декларация плательщика единого налога четвертой группы ФЛП?

06.05.2021 / 16:30

Який «Тип декларації» та яка графа «починаючи з» або «з урахуванням уточнень з» заповнюються у рядку 1 загальної частини податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи ФОП у разі зміни протягом року площ сільськогосподарських угідь або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на них права власності або користування, а також у разі самостійного виправлення помилок, та в який термін подається така декларація?

Підпунктом 295.9.5 ст. 295 ПКУ визначено, що платники єдиного податку четвертої групи зобов’язані у разі, якщо протягом податкового (звітного) періоду змінилася площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування, зокрема:

  • уточнити суму податкових зобов’язань з податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;
  • подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, контролюючим органам за місцезнаходженням платника податку декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

Отже, у разі набуття (втратою) протягом поточного року права власності або користування на площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, у тому числі у разі самостійного виявлення помилки, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку четвертої групи зобов’язана подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням податкову декларацію з зазначенням в рядку 1 загальної частини одночасно двох відміток: тип «03» (уточнююча загальна) та тип «06» (уточнююча).

При цьому з такою податковою декларацією подається додаток 1 «Відомості про наявність земельних ділянок» та підтвердні документи щодо земельних ділянок та їх нормативної грошової оцінки.

Докладніше про це тут.