Новости

Своевременное начисление пенсионных и социальных выплат: ГНС о необходимости подачи Расчета с типом «Отчетный» как «Справочный»

07.05.2021 / 15:30

Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий», який зобов’язані заповнити і подати працедавці, містить персоніфіковані відомості про застрахованих осіб. Ця інформація необхідна для своєчасного нарахування пенсійних та соціальних виплат поза межами звітного періоду. На цьому моменті в ході спілкування з платниками податків під час гарячої телефонної лінії наголосила начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Волинській області Руслана Дейнега.

«Саме з метою недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання пенсійних та соціальних виплат було впроваджено Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий» та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом «Звітний» як «Довідковий». У Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» зазначається інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат (абзац сьомий п. 1 розділу III Порядку)», — наголосила Руслана Дейнега.

Отже, відповідно до норм Порядку Розрахунок та додатки до нього з типом «Звітний» як «Довідковий» подаються платником єдиного внеску у разі необхідності призначення поза межами звітного періоду застрахованим особам пенсії або матеріального забезпечення, або страхових виплат та містять виключно інформацію щодо таких осіб.

У разі подання додатка «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі — Д1) у складі Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» для призначення пенсії застрахованим особам Д1 має містити відомості для призначення пенсії застрахованій особі, які подаються за період до дати формування заяви на призначення пенсії.

Для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат — у разі подання Д1 у складі Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат Д1 має містити відомості для призначення інших соціальних виплат застрахованій особі.

Відповідно, такий принцип застосовується до інших додатків Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий».

При цьому інформацію щодо осіб, зазначених у Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» необхідно також дублювати у Розрахунку за відповідний звітний період.