Новости

Предприятие имеет лицензию на право хранения собственного горючего: представлять ли декларацию по акцизному налогу?

11.05.2021 / 15:20

У Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли, що відповідно до підпункту 16.1.3 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому, зокрема, податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

При цьому платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (пункт 49.2 Кодексу).

Перелік платників акцизного податку визначений пунктом 212.1 Кодексу, зокрема, це особи (у т. ч. юридичні особи, що ведуть облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійні представництва, які реалізують пальне або спирт етиловий (підпункт 212.1.15 Кодексу).

Пунктом 49.2 прим. 1 Кодексу встановлено що платники, визначені підпунктом 212.1.15 Кодексу, а також платники, які мають діючі (у т. ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Водночас, відповідно до пункту 223.2 Кодексу платники акцизного податку, визначені пунктом 212.1 Кодексу (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5 прим. 1, 215.3.5 прим. 2, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 Кодексу), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку (далі – Декларація) за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, особа яка не підпадає під визначення платника акцизного податку згідно підпунктом 212.1.15 Кодексу (не здійснювала реалізацію пального або спирту етилового), але має ліцензії на право зберігання власного пального, не зобов’язана подавати Декларацію, якщо протягом звітного періоду у такої особи сукупно виконувались наступні умови:

- відсутні об’єкти оподаткування акцизним податком та/або показники, які підлягають відображенню у Декларації;

- відсутні будь-які інші діючі (у т. ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством (крім ліцензій на зберігання власного пального);

- відсутні підстави для визнання її платником акцизного податку за будь-якими іншими ознаками, визначеними пунктом 212.1 Кодексу (крім випадку якщо така особа була платником акцизного податку лише у зв’язку з імпортом підакцизних товарів визначених підпунктами 215.3.4 – 215.3.8 Кодексу).