Новости

Субъект хозяйствования имеет пункты продажи на территории нескольких населенных пунктов: ГНС об обновленной декларации акцизного налога за апрель

14.05.2021 / 15:55

Головне управління ДПС у Волинській області наголошує, що починаючи з квітня 2021 року (за звітний період березень 2021 року), декларація акцизного податку подається  за зміненою формою згідно з наказом Міністерства фінансів України від 08.12.2020 №747 «Про затвердження змін до форми декларації акцизного податку та порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.02.2021 р. за № 145/35767.

Відповідно з п. 10 розділу V Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку додаток «Розрахунок сум акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» до Декларації заповнюється окремо для  кожної адміністративно-територіальної одиниці, у межах якої знаходиться місця здійснення реалізації підакцизних товарів, з обов’язковим зазначенням відповідного коду органу місцевого самоврядування за КОАТУУ.

З метою правильного розподілення сум акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів між місцевими бюджетами розділ «Д» (код операції Д 1.1) та додаток 6 до Декларації пов’язані з кодами адміністративних одиниць за  КОАТУУ.

Перелік рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів розміщено на офіційному веб-порталі ДПС в розділі «Бюджетні рахунки».

Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має пункти продажу на території одного або декількох населених пунктів, що входить до складу ТГ, яка належить до контролюючого органу за основним місцем обліку платника, подає Декларацію та заповнює один додаток 6 до Декларації із зазначенням коду КОАТУУ за основним місцем обліку, де вказуються всі обсяги продажу підакцизних товарів та податкові зобов’язання, які виникли внаслідок здійснення діяльності на території ТГ. При цьому в додатку 10 до Декларації платник зазначає нарахування акцизного податку в розрізі кожного коду КОАТУУ, який був до об’єднання ТГ.

Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має один або декілька пунктів продажу на території одного або декількох населених пунктів, що входять до складу ТГ, яка належить до контролюючого органу не за основним місцем обліку платника, подає одну Декларацію та один додаток 6 (із зазначенням самостійно обраного коду КОАТУУ, за яким наявні пункти продажу підакцизних товарів, який був до об’єднання в ТГ). При цьому в додатку 10 до Декларації платник зазначає надходження акцизного податку в розрізі кожного коду КОАТУУ, який був до об’єднання ТГ.