Новости

Возмещение времени задержки расчета при увольнении по решению суда: включается ли в общий годовой налогооблагаемый доход плательщика налога?

17.05.2021 / 10:30

Чи належить сума відшкодування у розмірі середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні військовослужбовця, нарахована роботодавцем за рішенням суду, до випадків, передбачених пп. «а» пп. 164.2.14 ст. 164 ПКУ, як така, що не включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім випадків, передбачених, зокрема, пп. «а» пп. 164.2.14 ст. 164 ПКУ.

Так, у цьому підпункті визначено, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку суми, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю, а також відшкодувань моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, або в розмірі, визначеному законом.

Водночас пп. 164.2.20 ст. 164 ПКУ визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються інші доходи.

Отже, дохід у вигляді середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні військовослужбовця, нарахований податковим агентом за рішенням суду, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується ПДФО та ВЗ на загальних підставах. Зазначений дохід не належить до випадків, передбачених пп. «а» пп. 164.2.14 ст. 164 ПКУ.

Докладніше про це тут.