Новости

Режим общего транзита: Минфин утвердил Порядок обеспечения уплаты таможенного долга с применением NCTS

19.05.2021 / 10:00

Для повноцінного функціонування механізму фінансового гарантування у режимі спільного транзиту та спеціальних транзитних спрощень Мінфіном прийнято наказ від 06.04.2021р.  № 200 «Про деякі питання забезпечення сплати митного боргу в режимі спільного транзиту», проект якого розроблено Мінфіном спільно з Держмитслужбою за підтримки Офісу підтримки реформ при Мінфіні та Програми EU4PFM.

Наказом спрощується для бізнесу здійснення транзитних операцій з використанням фінансових гарантій, а саме: затверджується порядок забезпечення сплати митного боргу в режимі спільного транзиту із застосуванням електронної системи управління гарантіями, яка є складовою національної електронної транзитної системи (аналог NCTS*).

Затверджений порядок, зокрема, визначає:

  •  прийняття фінансових гарантій, їх реєстрацію та облік;
  •  скасування реєстрації, відкликання та вивільнення фінансових гарантій;
  •  облік резервування та вивільнення базової суми загальної фінансової гарантії або звільнення від гарантії, що здійснюється із застосуванням електронної системи управління гарантіями.

Також наказом затверджено форми:

  •  індивідуальної гарантії у формі документа фінансового гаранта;
  •  загальної фінансової гарантії;
  •  сертифікату загальної фінансової гарантії;
  •  сертифікату звільнення від гарантії.

17.05.2021 р. наказ зареєстровано Міністерством юстиції України , він набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

З додатковою інформацією про режим спільного транзиту та порядку отримання дозволу на застосування спеціального транзитного спрощення можна ознайомитися тут .

_______________
*NCTS ( Нова комп'ютеризована транзитна система) – це електронна система, яка використовується для контролю за транзитними операціями товарів під митним контролем країнами ЄС та іншими країнами  членами Конвенції.