Новости

Ликвидация КИК: Минфин издал ОНК относительно налогообложения ликвидационных доходов

19.05.2021 / 12:00
Ликвидация КИК: Минфин издал ОНК относительно налогообложения ликвидационных доходов

Наказом Мінфіну від 14.05.2021 р. № 256 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію (УПК)  щодо оподаткування доходів фізичних осіб, одержаних від ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи».

У чому суть?

Консультація надає відповідь на низку запитань, зокрема, щодо оподаткування ПДФО і військовим збором доходів від ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи, отриманого фізичною особою за звітні періоди до 31.12.2020 р. (включно), до 31.12.2021 р.(включно) та починаючи з 01.01.2022 р.

Документ роз’яснює, що доходи у грошовій та/або іншій майновій формі, отримані внаслідок ліквідації (припинення) таких компаній у періоді з 01.01. до 31.12.2020 р. (включно) платником податків – фізичною особою, яка належить до категорій осіб,  визначених пунктами 1 та 2 п. 14 підрозділу 1 розділу XX ПКУ, не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника ПДФО за 2020 звітний (податковий) рік. Зазначені доходи мають бути відображені у Податковій декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік фізичної особи – одержувача доходу, однак не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Водночас такі доходи є об’єктом оподаткування військовим збором, а фізична особа – одержувач таких доходів не звільняється від нарахування на підставі зазначеної Податкової декларації, утримання та сплати (перерахування) збору до бюджету.

Роз’яснення цих питань усуне неоднозначне трактування окремих норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

З текстом УПК можна ознайомитись тут.