Новости

Выводы консультантов по вопросам права могут применяться в судах: соответствующий законопроект предлагают принять за основу

20.05.2021 / 08:40

18 травня народні депутати обговорили проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо науково-консультативного забезпечення цивільного, господарського та адміністративного судочинства, (законопроєкт № 4297).

Представляючи законопроєкт, народний депутат Ігор Фріс зауважив, що це вузькоспеціалізований проєкт, він надасть можливість судам застосовувати висновки консультантів з питань права. За його словами, вони не будуть доказами в справі, а спрямовані на покращення якості рішень суддів.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Господарського процесуального, Цивільного процесуального та Кодексу адміністративного судочинства України. Проєкт Закону передбачає, що фахівцями з питань права можуть бути лише фахівці у сфері права, які мають науковий ступінь та/або вчене звання; висновок з питань права не може містити оцінки доказів, вказівок про достовірність чи недостовірність того чи іншого доказу, про переваги одних доказів над іншими, про те, яке рішення має бути прийнято за результатами розгляду справи; висновок не є доказом, має допоміжний (консультативний) характер і не є обов’язковим для суду, але суд може посилатися в рішенні на висновок фахівця з питань права як на джерело відомостей, що в ньому містяться, та має зробити самостійні висновки щодо відповідних питань тощо.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді законопроєкт щодо науково-консультативного забезпечення цивільного, господарського та адміністративного судочинства прийняти за основу.