Новости

Судебная практика: деятельность представительства по сбору и/или предоставлении информации, проведении научного исследования образцов продукции без цели их последующей поставки от имени нерезидента не охватывается понятием «хозяйственная деятельность» и не относится к постоянным представительствам нерезидентов

20.05.2021 / 16:00

У справі, що розглядається, суди першої та апеляційної інстанцій установили, що діяльність Представництва полягала у вивченні ринку та передачі зібраної інформації в офіс до материнської компанії, яка в свою чергу на підставі такої інформації надає консультації компаніям. Тобто Представництво збирає інформацію та проводить дослідження в Україні для забезпечення основної діяльності материнської компанії за кордоном, з огляду на що діяльність Представництва повинна кваліфікуватися як збирання інформації та/або як надання інформації, проведення наукового дослідження або здійснення будь-якої іншої діяльності підготовчого чи допоміжного характеру.

Справді, в межах такої діяльності Представництво організовувало оформлення санітарно-епідеміологічних висновків МОЗ на імпортовані безкоштовні зразки хімічної продукції. Така діяльність здійснювалася з метою надання материнській компанії умов та результатів експертизи відповідної продукції, а материнська компанія в межах своїх консультацій допомогла виробникам скоригувати їх виробництво під вимоги санітарних стандартів України. Адже вихід виробників хімічних продуктів на український ринок можливий лише за умови позитивних результатів державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Таким чином...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания