Новости

Малым производителям пива планируют снизить акциз: принят соответствующий законопроект

21.05.2021 / 14:20

20 травня у Верховній Раді прийнято за основу у першому читанні  проєкт Закону «Про внесення змін до статті 215 Податкового кодексу України щодо встановлення знижених ставок акцизного податку на алкогольні напої (пиво) для малих виробників пива» (законопроєкт № 5118).

Метою законопроєкту є встановлення знижених ставок акцизного податку на алкогольні напої (пиво) для малих виробників пива.

Законопроєктом пропонується визначити поняття «малі виробники пива», яке вживається у Податковому кодексі у значенні, наведеному у Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»».

проєктом Закону пропонується внести зміни до пп. 215.3.1. ст. 215 Податкового кодексу, зокрема, змінити схему нарахування ставки акцизного податку на пиво для малих виробників пива відповідно до положень Директиви 92/83/ЄEC, встановивши її в розмірі 1,39 грн на 1 літр пива.