Новости

Продажа социальных продуктов по 14-процентной ставке НДС: появился соответствующий законопроект

27.05.2021 / 12:11

У Верховній Раді за № 5425-2 зареєстровано законопроєкт, яким пропонується встановити ставку ПДВ у розмірі 14 % за операціями з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України харчових продуктів, що мають істотну соціальну значущість, за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (доповнення п. 193.1 ст. 193 ПКУ новим пп. «ґ»).

Наразі такий перелік затверджено постановою Кабміну від 22.04.2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».

Також, шляхом доповнення підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ новим п. 542 пропонується встановити перехідний період для впровадження зниженої ставки ПДВ на таку продукцію (товари).

Набрання чинності законодавчих новел пропонується встановити з дня, наступного за днем його опублікування. При цьому, враховуючи специфіку справляння податку на додану вартість, датою початку застосування цього закону пропонується визначити перше число місяця, наступного за днем його опублікування.