Новости

Сомнительные финансовые проекты: НКЦБФР увеличила перечень до 64 компаний

03.06.2021 / 09:06

В рамках систематичного моніторингу сумнівних фінансових проєктів («скам-проєкти»*) НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) отримала звернення від правоохоронних органів та юридичних осіб щодо діяльності низки сумнівних інвестиційних компаній.

З метою захисту прав інвесторів та проведення роз’яснювальної роботи щодо захисту прав споживачів фінансових послуг, на офіційному вебсайті Комісії оновлено список сумнівних інвестиційних проєктів та додано такі проєкти:

Дані проєкти нібито працюють на ринку Форекс, або з іншими фінансовими активами. Деякі вводять в оману громадян під виглядом співпраці з міжнародними фінансовими інвестиційними компаніями, або діють по вже знайомому українцям механізму – надання надвеликого відсотку кешбеку за виданими подарункових сертифікатів.

Перелік проєктів наведено на офіційному вебсайті Комісії в розділі «Захист прав інвесторів» за посиланням. Наразі загальна кількість становить 64 проєкти.

Вкотре закликаємо громадян бути обачними та ретельно оцінювати ризики перед тим, як інвестувати свої кошти!

Будь-яку інформацію щодо шахрайських дій на фінансовому ринку просимо повідомляти до Комісії або на еmail: md@nsssmc.gov.ua.

____________________
* До скам-проєктів Комісія відносить інвестиції в квазі ринок Форекс та проєкти, які пропонують послуги з інвестування, але мають на меті лише незаконне заволодіння коштами інвесторів.