Новости

Судебная практика: в ГКУ отсутствуют прямые требования к договору о предоставлении безвозвратной финансовой помощи, поэтому выводы контролирующего органа о его ничтожности безосновательны

08.06.2021 / 09:06

При опрацюванні первинних та бухгалтерських документів встановлено, що товариством укладено договори про надання фінансової допомоги на безповоротній основі з підприємствами, які мають ідентичний зміст. Всі договори підписані директором підприємства, при цьому нотаріально не засвідчені та складені в містах за місцезнаходженням контрагентів. ТОВ не мало інших фінансово-господарських взаємовідносин з цими підприємствами. До перевірки не надано документи щодо підстав, необхідності надання безповоротної фінансової допомоги саме цим суб'єктам господарювання із збільшенням витрат, документів щодо повноважень директора на здійснення цих витрат, будь-які бухгалтерські/або первинні документи щодо прийняття рішення ТОВ про надання безповоротної фінансової допомоги та її розміру. Також, до перевірки не надано підтверджуючі документи щодо відрядження директора у міста для укладання та підписання договорів.

Верховний Суд переконаний, що визначальним критерієм безповоротної фінансової допомоги — це кошти, які передані платнику податків за договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів.

Отже, для віднесення грошових коштів до сум безповоротної фінансової допомоги повинні бути наявні певні умови...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания