Новости

Концепция бенефициарного собственника: практика применения в спорах по международному налогообложению

07.06.2021 / 10:15
Концепция бенефициарного собственника: практика применения в спорах по международному налогообложению

Наталія Мусієнко,
менеджерка, адвокатка групи вирішення податковий спорів KPMG Law Ukraine

Софія Барановська,
юристка групи вирішення податковий спорів KPMG Law Ukraine


Під час проведення податкової перевірки податкові органи звертають особливу увагу на іноземний елемент у правовідносинах платника податків. Так, тенденція до застосування в Україні міжнародних стандартів оподаткування, зокрема в частині запровадження плану дій боротьби з розмиванням оподатковуваної бази й виведенням прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS), застосування положень Модельної податкової конвенції ОСЕР та коментаря до неї, призводять до нових підходів податкового органу і, як наслідок, нестандартних висновків у актах податкових перевірок.

Збільшенню кількості та якості спорів з міжнародного оподаткування також сприяє прагнення світової спільноти до полегшення обміну податковою інформацією між іноземними податковими органами. 

Так згідно з інформацією Державної податкової служби України протягом 2020 року ДПС було направлено до інших держав 332 спеціальні запити, з них 182 запити з питань доходів нерезидентів, при цьому протягом 2020 року надійшло лише 18 остаточних відповідей на спеціальні запити.

Одну зі значних категорій спорів із міжнародного оподаткування складають справи щодо оподаткування доходів з джерелом їх походження з України на користь нерезидентів. Найчастіше вони стосуються визначення кінцевого (бенефіціарного) власника - отримувача доходу та застосування зниженої (пільгової) ставки податку на доходи нерезидентів.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания