Новости

Выходных может стать меньше: депутаты предлагают запретить перенос рабочих дней из-за праздников

09.06.2021 / 10:22
Выходных может стать меньше: депутаты предлагают запретить перенос рабочих дней из-за праздников

У Верховній Раді розглядається законопроєкт 4597, яким передбачається внесення змін до ст. 67 Кодексу законів про працю України. Законопроєктом, зокрема пропонується заборонити перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України» № 2914-VI від 11.01.2011 р., Кабінет Міністрів України може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій переносити вихідні та робочі дні для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Щороку Уряд видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, що є наступними після святкових або неробочих днів, визначених ст. 73 Кодексу законів про працю України, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціональним використанням робочого часу.

Кодексом законів про працю України в нашій державі визначено 11 святкових та неробочих днів. У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Вважається, що надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України у світі.

Аналіз досвіду країн світу у питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає.