Новости

Льготы по НДС для ІТ: Минфин о технической поддержке программной продукции

09.06.2021 / 12:55

Тетяна Савчук, аудитор, керівник практики ТЦУ та аудиту ID Legal Group

До 1 січня 2023 року деякі послуги в ІТ-сфері мають податкові пільги – до цілого переліку операцій, пов'язаних з продажем та підтримкою програмних продуктів, не застосовується ПДВ. Це норма передбачена ПКУ й чинна з 2013 року.

Але оскільки ці пільги можна тлумачити по-різному вони стають  причиною непорозумінь між тими, хто платить податки, й тими, хто представляє органи податкового контролю. Щоб уникнути непорозумінь, Міністерство фінансів України ухвалює та публікує спеціальні роз'яснення – Узагальнюючі податкові консультації (УПК).

Одну з таких Мінфін затвердив наказом  від 27 квітня 2021 року №238. Завдання цієї УПК – визначити, які операції з постачання програмних продуктів звільняються від ПДВ, а за які ІТ-компанії повинні сплачувати податки у повному обсязі. Основною темою є роз'яснення щодо послуг саме з технічної підтримки проданої програмної продукції. 

На які операції поширюються звільнення від ПДВ? За що підприємці повинні сплачувати на загальних підставах? Коли податкова пільга діє на техпідтримку? Розбираємося далі.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания