Новости

Недвижимость, отходы, налогообложение: вопросы — ответы

15.06.2021 / 15:32

Ірина КУПАЛОВА, головний державний ревізор-інспектор відділу методологічного супроводження адміністрування ресурсних, рентних платежів та місцевих податків Управління адміністрування ресурсних платежів, рентної плати та місцевих податків і зборів з юридичних осіб Департаменту адміністрування податків ДПС України


Надання в оренду даху виробничої будівлі: за яких умов не виникає об’єкт оподаткування податком на нерухомість?

Підприємство має у власності об’єкт нерухомості «виробнича будівля», який віднесено до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125). Дах виробничої будівлі відповідно до договорів оренди передано в оренду для встановлення дахової сонячної електростанції. Чи виникає об’єкт оподаткування податком на нерухомість у такому разі?

Пунктом «є» пп. 266.2.2 ст. 266 ПКУ з об’єктів оподаткування податком на нерухомість виключені будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Класифікатора ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Підприємство вважає, що надання даху в оренду ніяким чином не впливає на використання приміщення будівлі у господарській діяльності Підприємства і будівля не передана в оренду.

До складу сонячної електростанції входять не тільки сонячні батареї, які розміщуються безпосередньо на даху виробничої будівлі, але й інші компоненти технологічної інфраструктури (зокрема, акумуляторні батареї), що передбачають розміщення на поверхні певної площі.

Поверх для розміщення інженерного обладнання і прокладання комунікацій, а також для влаштування нежитлових приміщень, розташований у верхній (технічне горище) частині будинку визначається як технічний поверх (наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 № 127 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.07.2001 за № 582/5773).

Базою оподаткування податком на нерухомість є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (пп. 266.3.1 ст. 266 ПКУ).

Загальна площа будинку визначається як сума площ усіх поверхів, включаючи технічні, мансардний, цокольний та підвальні. При цьому умовою невключення площі технічного горища до загальної площі будинку є висота технічного горища від підлоги до низу конструкцій, що виступають, менше 1,9 м (ДБН В.2.2-9:2018).

Таким чином, у випадку передачі в оренду підприємством, основна діяльність якого класифікується у секції С КВЕД ДК 009:2010, технічного горища, висота якого відповідно до технічного паспорту виробничої будівлі від підлоги до низу конструкцій, що виступають, менше 1,9 м, виробничої будівлі, яка перебуває у його власності та відноситься до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Класифікатора ДК 018-2000, у підприємства не виникатимуть податкові зобов’язання з податку на нерухомість.

За інших обставин у підприємства виникає обов’язок по нарахуванню податкових зобов’язань з податку на нерухомість в частині площі технічного горища, переданого відповідно до договорів оренди, в оренду для розміщення компонентів технологічної інфраструктури сонячної електростанції.

Перехід права власності на об’єкт нерухомості протягом календарного року: чи можна попередньому власнику уточнити вже сплачені податкові зобов’язання з податку на нерухомість?

Товариство за договором пожертви у квітні 2019 року передало на баланс сільській раді будівлю майстерні, за яку сплачено податок на нерухомість у повному обсязі. При цьому у Товариства відсутній Витяг про державну реєстрацію речових прав на вказану будівлю. Товариство запитує, чи може воно  уточнити  сплачений податок на нерухомість.

...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания