Новости

Страхование в хозяйственной деятельности: включается ли оно в состав расходов ФЛП на общей системе налогообложения?

16.06.2021 / 15:14

ВІДПОВІДЬ

Вартість оплачених послуг страхування, які пов’язані з веденням господарської діяльності, не включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб — підприємців (далі – ФОП) на загальній системі оподаткування визначений ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП (п. 177.2 ст. 177 ПКУ).

Пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, який не містить витрат на страхування, що пов’язані з веденням господарської діяльності.

Тобто, вартість оплачених послуг страхування, які пов’язані з веденням господарської діяльності, не включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області