Новости

От налоговой милиции до БЭБ: нормативно-правовое урегулирование только начинается

18.06.2021 / 11:07

Як стало відомо, 17 травня 2021 року відбулася офлайн-онлайн Міжнародна науково-практична Конференція «Законодавче забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України» за ініціативи Президента Асоціації платників податків України Грігола Катамадзе спільно з Ректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, д.ю.н., академіком Анатолієм Гетьманом,  Ректором Національної академії внутрішніх справ, д.ю.н., професором, генералом поліції другого рангу Володимиром Чернєєм та Президентом Українського союзу промисловців та підприємців, Головою Антикризової ради громадських організацій Анатолієм Кінахом.


Відкрив Конференцію Ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Анатолій Гетьман, який привітав співорганізаторів, спікерів та усіх учасників Конференції. Зауважив, що метою Конференції має стати вироблення спільних підходів до вирішення актуальних правових проблем щодо запуску Бюро економічної безпеки України на принципово інших засадах та в контексті викликів сьогодення.

У своєму виступі Ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого зазначив, що формування процесу досудового розслідування повинна керуватися розвідувальною аналітикою, створення БЕБУ має передбачати надання нового змісту кримінальній розвідці, поєднуючи її з кримінальним аналізом, адже це дозволить отримувати інформацію та сліди злочинів з джерел, до яких нема вільного доступу чи відсутня можливість отримати такий доступ у гласний спосіб.

Анатолій Гетьман наголосив на необхідності внесення змін до Законів України та інших нормативно-правових актів, задля ефективної роботи новоствореного Бюро економічної безпеки України.

Далі, зазначив, що участь у заході виявили прийняти понад 160 осіб з України, Великої Британії, Грузії, Литви, Німеччини, Румунії та інших країн. Серед учасників заходу присутні авторитетні вітчизняні та міжнародні експерти, представники Офісу Президента України, профільних комітетів Верховної Ради України, фахівці Міністерства внутрішніх справ, Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки, Міністерства юстиції України, Національного антикорупційного бюро, Національної поліції України, судових органів та інших державних установ і громадських організацій, провідні вчені закладів вищої освіти й науково-дослідних установ сектору безпеки.

Заступник Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло від імені Представництва ЄС в Україні привітав усіх почесних гостей та учасників Конференції, а також зазначив, що Європейський Союз разом з іншими міжнародними партнерами, зокрема США та МВФ, вітають рішення української  влади створити нове відомство для боротьби з  серйозними економічними злочинами, адже економічні та фінансові злочини становлять значну загрозу безпеці як на національному рівні, так і за межами українських кордонів. Для  поліпшення бізнес-клімату та захисту інтересів  держави необхідна своєчасна та добре структурована відповідь.

Ремі Дюфло зауважив, що згідно з міжнародними угодами з ЄС та МВФ, Україна взяла на себе зобов’язання ліквідувати Податкову міліцію та створити новий орган, це призведе до підвищення ефективності і покладе край зловживанням, доброчесність та професіоналізм керівництва та персоналу Бюро будуть  мати вирішальне значення для його майбутньої роботи.

Заступник Голови Представництва ЄС в Україні наголосив, що до складу конкурсної комісії з визначення Голови Бюро мають увійти члени з високою доброчесністю та високою професійною кваліфікацією, процес їх відбору повинен бути відкритим та прозорим.

Також зауважив, що необхідно чітко окреслити та розмежувати компетенції Бюро від компетенцій інших правоохоронних органів і чітко встановити його лінії підзвітності.

Ремі Дюфло наголосив, що бізнес і громадянське суспільство відіграють важливу роль з точки зору адвокації та нагляду, саме тому наявність платформ для публічного та приватного діалогу, подібного до цієї Конференції, дуже вітаються, міжнародні партнери також зацікавлені в активній участі в цьому процесі.

На завершення свого виступу Ремі Дюфло побажав учасникам Конференції плідної дискусії і висловив сподівання на продовження співпраці з органами влади з цього питання.

З вітальним словом виступив Ректор Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, генерал поліції другого рангу Володимир Чернєй, який привітав усіх учасників Конференції, подякував співорганізаторам за організацію такої масштабної Міжнародної науково-практичної Конференції.

Перш за все, Володимир Чернєй наголосив на необхідності подальшої кропіткої роботи, а саме внесенні змін до Законів України та інших нормативно-правових актів з метою ефективної роботи Бюро економічної безпеки України після його запуску.

Володимир Чернєй зауважив, що фахівцями Національної академії внутрішніх справ  спільно з експертами Консультативної місії ЄС в Україні провели цикл тренінгів з питань операційного, тактичного та стратегічного аналізу на основі моделі ILP та спеціальної інтегрованої моделі аналізу ризиків, а також при Національній академії внутрішніх справ створений Центр кримінальної аналітики, який виконує завдання щодо проведення наукової, освітньої та інноваційної діяльності з розробки та впровадження новітніх інформаційно-аналітичних технологій і спеціалізованих програмних засобів для здійснення кримінального аналізу, інформаційно-пошукової та аналітичної роботи в практичній діяльності.

...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания