Новости

Практика бизнес-омбудсмена: налоговики признали свою ошибку и исключили предприятие из списка рисковых плательщиков НДС

22.06.2021 / 10:00

Раді бізнес-омбудсмена вдалося допомогти підприємству у справі, яка полягала в наступному:

Скарга на: Державну податкову службу (ДПС), Головне управління ДПС в Харківській області (ГУ ДПС)

Суть скарги: податкова служба, не повідомивши причин,  внесла харківське підприємство до списку ризикових платників та заблокувала накладні підприємства. ГУ ДПС встановила, що підприємство відповідає критеріям ризиковості платника згідно з п. 8. «Податкова інформація - підприємство та/або контрагент задіяні у проведенні ризикових операцій». Для підтвердження реальності операцій з контрагентами, компанія неодноразово подавала податковій копії документів та пояснення, проте безуспішно. Формулювання у секції «Податкова інформація» не змінювалося та не уточнювалося. Посилаючись на бездіяльність податківців, підприємство просило Раду бізнес-омбудсмена про допомогу.

Вжиті заходи: інспектор вивчив матеріали справи та визнав скаргу обґрунтованою. Рада передала скаргу на розгляд експертної групи з ГУ ДПС, що функціонує на підставі Меморандуму про партнерство на співробітництво між РБО та ДПС.

Результат: завдяки ефективній роботі експертної групи ГУ ДПС виключило підприємство з переліку ризикових платників. Справу успішно закрито.