Новости

Хочу приобрести иностранные акции: какие налоговые последствия такого инвестирования?

30.06.2021 / 10:00
Хочу приобрести иностранные акции: какие налоговые последствия такого инвестирования?

Олександр ЄФІМОВ, керуючий партнер АО «Адвокатська фірма «Єфімов та партнери», доктор філософії права, адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді

Фізична особа має намір  купляти акції на американській біржі через Interactive Brokers. Чи треба повідомляти про це податкову? Які податків наслідки такої діяльності? Які зобов’язання перед державою виникнуть  у зв’язку з таким інвестуванням? Як сума отриманих коштів від інвестицій оподатковується у ФОПа (3 група)?

Інвестиційний режим

 Відповідно до ст.1 Закону України «Про інвестиційну діяльність» від 18.09.1991 № 1560-XII інвестиціями є всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток (доход) та/або досягається соціальний та екологічний ефект. Такими цінностями можуть бути, у тому числі, кошти, цільові банківські вклади, паї, акції та інші цінні папери (крім векселів).

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания