Новости

Во время фактической проверки выявлено отсутствие документов, которые подтверждают учет и происхождение товаров: какая ответственность?

30.06.2021 / 10:40

ВІДПОВІДЬ

У разі відсутності документів, які підтверджують облік та походження товарів застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень) та 1020 грн за не ведення обліку (ст. 20 Закону № 265).

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Згідно з п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання зобов’язані  вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку та  надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).

За дане порушення передбачено відповідальність згідно ст. 20 Закону № 265 застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень) та 1020 гривень за не ведення обліку.

За матеріалами ГУ ДПС у Рівненській області