Новости

Бартерные операции/взаимозачеты: могут ли осуществлять такие операции «единщики» четвертой группы?

30.06.2021 / 14:40

ВІДПОВІДЬ

Податковим кодексом не передбачено обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліку) платниками єдиного податку четвертої групи. Отже, платники єдиного податку четвертої групи мають право здійснювати бартерні операції (взаємозалік).

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Відповідно п. 292 прим. 1.1 ст. 292 прим. 1 ПКУ  об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди).

Згідно вимог п. 291.6. ст. 291 ПКУ лише платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Податковим кодексом не передбачено обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліку) платниками єдиного податку четвертої групи.

Отже, платники єдиного податку четвертої групи мають право здійснювати бартерні операції (взаємозалік).

За матеріалами ГУ ДПС у Рівненській області