Новости

Внесение ОС в уставной фонд другого юрлица: облагается ли такая операция НДС?

06.07.2021 / 11:00

ВІДПОВІДЬ

Операція із внесення платником податку основних засобів до статутного фонду інших юридичних осіб є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Відповідно до пп. «а» п.185.1 ст.185 р. ПКУ об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.

Згідно із пп.14.1.191 п.14.1 ст.14 р.І ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі, зокрема, обмін.

Таким чином, операція із внесення платником податку основних засобів до статутного фонду інших юридичних осіб є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

За матеріалами ГУ ДПС у Хмельницькій області