Новости

Практика бизнес-омбудсмена: ГНС выполнила судебное решение, вступившее в законную силу, и зарегистрировала налоговые накладные

08.07.2021 / 10:11

Рада бізнес-омбудсмена нагадала ДПС,  що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов’язковим до виконання всіма органами державної влади. Справа полягала  в наступному:

Скарга на: Державну податкову службу (ДПС)

Суть скарги: Підприємство звернулося до РБО, оскільки ДПС не виконувала рішення суду щодо реєстрації його податкових накладних. Суд визнав дії податкової незаконними та зобов’язав стягнути на користь скаржника судові витрати по справі. Тим не менш, судове рішення, що набрало законної сили, податкова служба не виконувала. Стикнувшись з бездіяльністю податкового органу, компанія просила РБО розпочати власне розслідування.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріали справи та визнав скаргу обґрунтованою. РБО рекомендувала ДПС виконати рішення суду та зареєструвати податкові накладні підприємства. В листі до податкової служби Рада нагадала, що згідно з законом “Про судоустрій та статус суддів”, судове рішення, що набрало законної сили, є обов’язковим до виконання всіма органами державної влади. Умисне невиконання рішення суду або перешкоджання їх виконанню, є кримінальним правопорушенням.

Результат: ДПС зареєструвала накладні компанії. Справу закрито.