Новости

Поддержка научной деятельности: ввоз отдельных видов товаров для научных целей предлагают освободить от НДС и таможенных пошлин

09.07.2021 / 12:15

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув проекти законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки наукової і науково-технічної діяльності» (№5498) і «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки наукової і науково-технічної діяльності» (№5499).

Законопроектами пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України «наукових приладів, обладнання, науково-дослідних суден, запасних частин і витратних матеріалів до них, реактивів, зразків, що ввозяться державними науковими установами та державними закладами вищої освіти для забезпечення власної наукової та науково-технічної діяльності (крім підакцизних товарів)». Також пропонується звільнити дані товари від оподаткування митом при ввезенні на митну територію України. Передбачено, що порядок та обсяги ввезення таких товарів визначаються Кабінетом Міністрів.

Народні депутати висловили ряд зауважень до проекту, зокрема, щодо включення до переліку товарів, яких стосуватимуться пропоновані зміни, науково-дослідних суден.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити обидва законопроекти до порядку денного і прийняти за основу.