Новости

Реализация талонов и пластиковых карт на горюче-смазочные материалы: нужно ли регистрироваться плательщиком акциза?

12.07.2021 / 09:59

ВІДПОВІДЬ

У разі відсутності власних (орендованих) АЗС, нездійснення фактичного отримання пального та його фізичного відпуску споживачу, а також нездійснення інших операцій з реалізації пального, визначених абзацом другим пп. 14.1.212 ст. 14 ПКУ у, суб’єкт господарської діяльності не повинен реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Перелік платників акцизного податку встановлено п. 212.1 ст. 212 ПКУ. Тож особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реалізація пального для цілей розділу VI «Акцизний податок» ПКУу — це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передачі на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника (абзац другий пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

У разі відсутності власних (орендованих) АЗС, нездійснення фактичного отримання пального та його фізичного відпуску споживачу, а також нездійснення інших операцій з реалізації пального, визначених абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, суб’єкт господарської діяльності не повинен реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні.

За матеріалами Південного міжрегіонального управління ДПС
по роботі з великими платниками податків