Новости

Страхование физлиц: имеют ли право страховые агенты проводить расчеты за пределами кассы страховщика без применения РРО?

13.07.2021 / 17:52

ВІДПОВІДЬ

Страхові агенти, які діють від імені страхової компанії, мають право проводити за межами приміщення страховика страхування майнових та особистих ризиків фізичних осіб без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та книг обліку розрахункових операцій. Проте, винятком є обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів за додатковими договорами («Зелена картка») (ст. 10 Закону № 265).

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Статтею 9 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено перелік господарських операцій, при виконанні яких суб’єкти господарювання мають право не застосовувати РРО та/або ПРРО та РК.

Також згідно зі статтею 10 Закону № 265 Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 із змінами та доповненнями.

Крім того, пунктом 20 Переліку №1336 визначено, що страхові агенти мають право проводити за межами приміщення страховика страхування майнових та особистих ризиків фізичних осіб, крім обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів за додатковими договорами («Зелена картка»), без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та книг обліку розрахункових операцій.

Отже, враховуючи дію норми статті 10 Закону № 265, страхові агенти, які діють від імені страхової компанії, мають право проводити за межами приміщення страховика страхування майнових та особистих ризиків фізичних осіб без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та книг обліку розрахункових операцій. Проте, винятком є обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів за додатковими договорами («Зелена картка»).

За матеріалами Південного міжрегіонального управління ДПС
по роботі з великими платниками податків