Новости

Индустриальные парки: какие налоговые и таможенные преференции предлагают установить для привлечения инвестиций?

14.07.2021 / 11:17

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує прийняти в цілому законопроєкт щодо залучення інвестицій в промисловий сектор економіки.

Так, 12 липня на засіданні Комітету з питань економічного розвитку народні депутати розглянули у другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки», спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках» (№ 4416-1).

Заступник голови Комітету Дмитро Кисилевський підкреслив, що законопроєкт № 4416-1 входить до пакету із трьох документів, які стимулюватимуть розвиток індустріальних парків як інструменту розвитку промисловості. До нього також входять законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» № 5688 та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» № 5689, які спрямовані на створення податкових на митних стимулів.

Під час підготовки законопроєкту до другого читання народними депутатами було подано 254 поправки, із них повністю, частково або редакційно пропонується врахувати 95, відхилити - 159 поправок.

Голова Комітету Дмитро Наталуха зазначив, що, на його думку, з моменту ухвалення у першому читанні, проєкт був значно вдосконалений: «Розширено перелік стимулів для парків. Замість компенсації 50% підключення до електромереж, компенсовуватимуться підключення до всіх комунікацій; збережена компенсація відсоткових ставок по кредитах для облаштування парків; закладено виділення мінімум двох мільярдів щороку на стимулювання парків; вдосконалено процедуру створення та включення до реєстру; створено запобіжники проти потенційних зловживань при використанні стимулів».

Під час засідання ряд поправок було затверджено в редакції Комітету.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у другому читанні прийняти проєкт Закону в другому читанні та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням.