Новости

Перерегистрация РРО: на какие важные детали нужно обратить внимание?

15.07.2021 / 12:00

Доволі поширеним сервісом, за яким звертаються великі платники, є перереєстрація РРО, в процесі якої виникає ряд запитань.

Як зазначив, Павло Чернов, заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, у разі перереєстрації з метою використання РРО в іншій господарській одиниці до Центрального управління подається реєстраційна заява з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини такої перереєстрації та реєстраційне посвідчення, отримане раніше.

За його словами, у разі змін даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні та пов’язані з перейменуванням за рішенням органів місцевого самоврядування районів у містах, вулиць, провулків, проспектів, площ, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки – до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО також подається реєстраційна заява з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення.

Крім цього, зміна сфери застосування РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення, а також факт встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстраційного посвідчення, втрата або непридатність його для використання – також є підставою для подання контролюючому органу реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційного посвідчення

Після отримання реєстраційної заяви контролюючий орган не пізніше двох робочих днів проводить перереєстрацію РРО та видає нове реєстраційне посвідчення замість попереднього. При цьому реєстраційне посвідчення в електронній формі розміщується в приватній частині Електронного кабінету суб’єкта господарювання.

Неповернення контролюючому органу реєстраційного посвідчення, виданого раніше, є підставою для відмови у перереєстрації, про що зазначається у другій квитанції – для заяв, поданих в електронній формі (J/F1311403). Таким чином, наголошуємо, що під час подання заяви на перереєстрацію в електронній формі – до неї обов’язково кріпиться сканкопія отриманого раніше реєстраційного посвідчення!

«Рекомендуємо при поданні заяви з метою уникнення помилок звертати увагу, по-перше, на коректність та заповнення інформації щодо моделі та екземпляра з Реєстру РРО, по-друге, перевіряти наявність прикріпленої сканкопії реєстраційного посвідчення!», - зауважив Павло Чернов.

А також, заступник керівника Центрального управління додав, що у разі виникнення питань, пов'язаних з перереєстрацією РРО кожний великий платник Центрального Міжрегіонального управління може звернутися з питанням за номерами телефонів: (044)520-60-20, 093-309-62-38.

За матеріалами Центрального міжрегіонального управління ДПС
по роботі з ВПП