Новости

Продолжение валютной либерализации: с 20 июля бизнес сможет покупать валюту не только под обязательства

15.07.2021 / 15:32

Національний банк планує поступово скасувати вимогу для юридичних та фізичних особі-підприємців про купівлю іноземної валюти лише під зобов’язання. Так, із 20 липня бізнес зможе купувати іноземну валюту в межах ліміту в 100 тис. євро (в еквіваленті) на день без наявності підстав та зобов’язань та без подання до банку підтвердних документів.

«Зняття вимоги на купівлю валюти під зобов’язання є нашим пріоритетом в частині продовження валютної лібералізації. Ситуація в економіці та на фінансових ринках зараз стабільна, тому ми продовжуємо пом'якшувати обмеження. Ми вирішили скасовувати цю вимогу поступово. Це дозволить оцінити вплив кожного такого кроку з лібералізації на стан ринку», – зазначив заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.

За оцінками центробанку, поточне послаблення не матиме суттєвого впливу на функціонування валютного ринку України. Водночас воно розширить можливості бізнесу з управління ризиками та ліквідністю. Наступні кроки у напрямі повного зняття вимоги на купівлю валюти під зобов'язання традиційно здійснюватимуться після аналізу ситуації на внутрішніх та зовнішніх ринках, стану фінансової стабільності тощо, а також за умови сприятливої ситуації на валютному ринку.

Відповідні зміни розроблялися з урахуванням консультацій із міжнародними партнерами та затверджені постановою Правління Національного банку України від 13 липня 2021 року № 80 «Про затвердження Змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті». Вони набувають чинності з 20 липня 2021 року.

Довідково. Із 07.02.2019 р. Національний банк на виконання вимог закону «Про валюту і валютні операції» нормою Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого Постановою Правління Національного банку № 5 від 2 січня 2019 року, встановив вимогу для юросіб та фізосіб-підприємців на купівлю валюти під зобов'язання або підстави.

Повне зняття цієї вимоги передбачено Дорожньої картою скасування валютних обмежень.

Починаючи з лютого 2019 року, Національний банк скасував близько 40 обмежень на валютному ринку та послабив більшість діючих.