Новости

Извлечение о результатах сопоставления показателей объемов оборота и остатков топлива содержит недостоверную информацию: как быть?

22.07.2021 / 08:59

ВІДПОВІДЬ

Якщо платник податків вважає, що витяг про результати зіставлення містить недостовірну інформацію, то з метою уникнення невідповідності він може звернутись до ДПС України чи до територіального органу ДПС за місцем реєстрації з наданням підтверджуючої інформації щодо операцій з обігу та залишків пального/спирту етилового для підтвердження власних показників.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Відповідно до ст. 233 ПКУ, для перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового здійснюється автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового.

Порядок здійснення Державною податковою службою такого зіставлення затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.2020 р. № 715 «Про затвердження Порядку здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового».

Інформація за результатами зіставлення оновлюється та оприлюднюється щомісяця і розміщується для платників у закритій частині електронного кабінету не пізніше 20 числа кожного місяця, що настає за звітним. Доступ до інформації є безоплатним (п. 9 Порядку № 715).

Отримати результати зіставлення обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів та залишків обігу спирту етилового платник акцизного податку може, подавши запит про результати зіставлення показників в електронному вигляді (форма J/F 1305801) з можливістю вибрати період зіставлення та уніфікований номер акцизного складу.

Отже, якщо платник податків вважає, що витяг про результати зіставлення містить недостовірну інформацію, то з метою уникнення невідповідності, він може звернутись до ДПС України чи до територіального органу ДПС за місцем реєстрації з наданням підтверджуючої інформації щодо операцій з обігу та залишків пального/спирту етилового для підтвердження власних показників.

За матеріалами Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП