Новости

Отчет № 1-ОТ: в каких единицах измерения в нем отражаются табачные изделия в оптовой сети?

26.07.2021 / 09:36

ВІДПОВІДЬ

При складанні Звіту № 1-ОТ показники виміру відображаються так: для сигарет з фільтром, сигарет без фільтра, цигарок, сигар та сигарил в млн штук; для тютюну люлькового, тютюну нюхального, тютюну смоктального, тютюну жувального в тоннах; для інших тютюнових виробів, тютюнової сировини УКТ ЗЕД 2401, тютюнової сировини УКТ ЗЕД 2403 в млн штук або тоннах з округленням до шести знаків після коми.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Форма звіту № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі» (далі – Звіт № 1-ОТ) та порядок заповнення форми звіту № 1-ОТ затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» із змінами та доповненнями (далі – Порядок).

Звіт № 1-ОТ подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, незалежно від форми власності до органів ДПС за основним місцем обліку в електронній формі (п. 1 розділ І Порядку).

Пунктом 7 розділу І Порядку визначено наступні одиниці виміру, які застосовуються при складанні Звіту № 1-ОТ:

- сигарети з фільтром – млн штук;

- сигарети без фільтра – млн штук;

- цигарки – млн штук;

- сигари – млн штук;

- сигарили – млн штук;

- тютюн люльковий – тонни;

- тютюн нюхальний – тонни;

- тютюн смоктальний – тонни;

- тютюн жувальний – тонни;

- інші тютюнові вироби – млн штук або тонни;

- тютюнова сировина УКТ ЗЕД 2401 – млн штук або тонни;

- тютюнова сировина УКТ ЗЕД 2403 – млн штук або тонни.

Звіт № 1-ОТ має формат даних до шести знаків включно після коми.

Таким чином при складанні Звіту № 1-ОТ відображаються показники: для сигарет з фільтром, сигарет без фільтра, цигарок, сигар та сигарил в млн штук, для тютюну люлькового, тютюну нюхального, тютюну смоктального, тютюну жувального в тоннах, для інших тютюнових виробів, тютюнової сировини УКТ ЗЕД 2401, тютюнової сировини УКТ ЗЕД 2403 в млн штук або тоннах з округленням до шести знаків після коми.

Наприклад: 1 сигара відображається як 0,000001 млн штук; одна пачка сигарет з фільтром (20 шт.) як 0,000020 млн штук; 1 грам тютюнових виробів, що обліковуються в одиницях маси та відображаються в тоннах як 0,000001 т.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області