Новости

Практика бизнес-омбудсмена: арестованное имущество вернули его собственнику

26.07.2021 / 11:19

Раді бізнес-омбудсмена вдалося допомогти салону плитки та сантехніки у справі, яка полягає в наступному:

Скарга на: Державну фіскальну службу (ДФС), Слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві (СУФР)

Суть скарги: Салон плитки та сантехніки звернувся до Ради бізнес-омбудсмена. Компанія скаржилася на те, що слідчі тимчасово вилучили її майно та не повертали. У межах кримінального провадження правоохоронці провели обшук в офісі скаржника та вилучили гроші на суму понад 11 млн. грн., комп’ютерну техніку та документи підприємства. Суд відмовив задовольнити клопотання про арешт майна компанії та зобов’язав слідчих повернути вилучені речі. Скаржник декілька разів просив ДФС виконати ухвалу суду, аби отримати назад своє майно, але безрезультатно. У свою чергу, ДФС просила роз’яснення судового рішення, щоб його виконати. На допомогу підприємству прийшла РБО.

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила матеріали скарги та визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Офісу Генерального прокурора та ДФС повернути вилучене майно скаржнику. Проте правоохоронці повернули підприємству тільки кошти. Тоді РБО винесла скаргу на розгляд експертної групи з Офісом Генерального прокурора.
ДФС повідомила, що нібито не отримувала ухвали суду. Однак інформація не відповідала дійсності. Рада повторно звернулася до правоохоронців та просила виконати ухвалу суду.

Результат: ДФС дослухалась до рекомендацій Ради та повернула майно скаржнику в повному обсязі. Адвокат компанії подякував Раді за допомогу: «Приносимо вам свою вдячність за ваш вклад у здійсненні захисту інтересів наших клієнтів. Завдяки вашому професіоналізму ми змогли вирішити наш конфлікт з органами державної влади та попередити порушення законних прав представників українського бізнесу». Справу успішно закрито.