Новости

Расчеты при увольнении: обзор судебной практики

28.07.2021 / 10:00
Расчеты при увольнении: обзор судебной практики

Олег НІКІТІН, адвокат, керівник судової практики ID Legal Group


Загальновідомим постулатом КЗпП України є обов’язковість здійснення роботодавцем своєчасного розрахунку із працівником у день його звільнення.

Однак, незважаючи на необхідність застосування вказаної імперативної норми, однією із найпоширенішою категорією справ серед трудових спорів, які розміщені в ЄДРСР, є саме оскарження звільненим працівником несвоєчасності проведеного з ним розрахунку, і кількість судових рішень, задоволених на користь таких працівників, зростає із року в рік. 

Спірні питання щодо несвоєчасності здійсненого розрахунку

Роботодавці за результатами вирішення таких категорій спорів отримують негативні фінансові наслідки щодо стягнення з них заборгованості як наслідку несвоєчасності здійсненого розрахунку, оскільки здійснення вчасного розрахунку при звільненні є однією із найбільш значимих трудових гарантій таких працівників.

При цьому норми КЗпП України передбачають можливість сплати роботодавцем середнього заробітку за час затримки виплати розрахунку при звільненні за відсутності спору між роботодавцем та працівником, але як правило такі питання являються спірними.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания