Новости

Алексей Любченко: местные общины должны ставить перед собой высокие цели и менять парадигму местных экономик

29.07.2021 / 10:55

Мінекономіки провело ґрунтовну роботу з розробки нової моделі розвитку української економіки, яка  має системний та матричний підхід. Про це розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, на форумі Україна 30. «Децентралізація» 28 липня 2021 року.

«Нова модель економічного розвитку – це поєднання горизонтальних реформ, а це децентралізація, цифровізація, корпоративне управління, публічні закупівлі з «фокусними» реформами. «Фокусні» – це цілеспрямовані стимули з боку держави для розвитку пріоритетних галузей, здатних виступити локомотивами економічного зростання в цілому для держави. Впевнений, що успішність реформи децентралізації має бути закріплена змістовним наповненням саме на секторальному рівні» зазначив Олексій Любченко.

За його словами у пріоритетах розвитку для місцевих громад повинні стати сфери високотехнологічного виробництва, яке спонукатиме до розвитку наукові, університетські розробки, фінансування інновацій, комп'ютерне програмування, цифровізація процесу.

Необхідно ставити перед собою високі цілі та змінювати парадигму місцевих економік. Не експортувати агропродукцію, а розвивати внутрішню перероблення продукції, перепрофільовувати виробництва на імпортозаміщення окремих груп товарів, зазіхнути на освоєння біотехнологій, виробництво основних фармацевтичних продуктів та препаратів.

«Врахування регіонального виміру та секторальних реформ у визначених сферах розширять функціональність самих громад та наповнять децентралізацію новим змістом. Політика, що проводиться центральною владою щодо розвитку економіки, стане невід’ємною складовою регіональних та місцевих політик. І місцеві громади мають стати активними учасниками реалізації структурних змін»,  підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, що Уряд України визначив основні точки росту економіки України.