Новости

Порядок блокування ПН/РК зазнав змін: з чим це пов'язано?

02.08.2021 / 08:22

Уряд постановою від 28.07.2021 р. № 744  вніс зміни до п. 3 Порядку № 1165. Нагадаємо, що у ньому прописані критерії здійснення автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК  критеріям оцінки ступеня ризиків.  Так, автоматизований моніторинг відбувається, якщо значення показника D, розрахованого згідно з п. 3 Порядку № 1165, становить понад 0,05. Показник D розраховується за такою формулою:

D= S/T,

де:

S – загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум ЄСВ та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами;

T – загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в ПН/РК, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.

Саме в показник Т внесені зміни. Замість згадки про ставки ПДВ 0, 20 та 7 відсотків буде прописано ставки за ст. 193 ПКУ. Пов’язано це з появою ставки 14 % на окремі операції зі сільгосппродукцією.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП