Новости

Кредитные споры: обзор практики Верховного Суда

04.08.2021 / 10:58

Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сергій Погрібний виступив із лекцією на тему «Практика Верховного Суду у кредитних спорах (цивільна юрисдикція)» в рамках організованого юридичним порталом «Ratio Decidendi» та журналом «Право України» практикуму «Кредитні спори: практика ЄСПЛ та Верховного Суду», що відбувся 30 липня 2021 року в онлайн-режимі.

Доповідач ознайомив із правовими позиціями, висловленими Верховним Судом у рішеннях, ухвалених цього року.

Зокрема, Сергій Погрібний навів правові позиції, зроблені у постанові Об’єднаної палати КЦС ВС від 1 березня 2021 року у справі № 201/16014/13-ц (провадження № 61-9098сво20), яка стосується заміни сторони виконавчого провадження у справі про звернення стягнення на предмет іпотеки.

У цій справі вже після постановлення судового рішення про звернення стягнення на квартиру, яка перебувала в іпотеці, іпотекодавець подарував цю квартиру. Невдовзі позичальник помер. Суд видав виконавчий лист, з виконання якого приватний виконавець відкрив провадження і звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження на нового власника квартири.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания