Новости

Уточнение отчетности по НДС: когда его осуществить невозможно?

05.08.2021 / 15:40

ГУ ДПС у Вінницькій області звертає увагу, що питання самостійного виправлення помилок допущених у звітності, врегульовано нормами Податкового кодексу України. Зокрема, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Ця норма поширюється і на платників податку на додану вартість. Але акцентуємо, обов’язок подавати  декларацію з ПДВ та уточнюючого розрахунку до такої податкової декларації покладається виключно на особу, яка має статус платника ПДВ. У разі анулювання реєстрації платника ПДВ, платник позбавляється можливості подати уточнюючий розрахунок, навіть, за період, у якому він був платником ПДВ.

За матеріалами ГУ ДПС у Вінницькій області