Новости

Обнаружена неисправность РРО — не забывайте своевременно уведомить контролирующий орган

11.08.2021 / 18:05

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує користувачам РРО, про необхідність повідомляти контролюючий орган  при виявленні будь-якої несправності РРО. Дана норма міститься в Законі України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

При цьому слід дотримуватися і термінів встановлених для надсилання повідомлень. Зокрема, при виявленні несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю – необхідно письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження. До контролюючого органу,  у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків, інформація направляється письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження.

Якщо пошкодження виявлене у ПРРО, то платник засобами телекомунікацій має подати до контролюючого органу, за встановленою формою, відповідне повідомлення.

Також слід направити повідомити виробнику програмного РРО та/або центру сервісного обслуговування (за наявності).

Крім того, у разі виявлення несправностей програмного РРО або його викрадення чи компрометації особистого ключа суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій направити до контролюючого органу і виробника програмного РРО та/або центру сервісного обслуговування (за наявності) Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО. 

Звертаємо увагу, що нормами Закону  № 265 передбачено застосування санкцій за непроведення розрахункових операцій через РРО та/або програмного РРО.

За матеріалами ГУ ДПС у Вінницькій області