Новости

РРО/ПРРО: состоялся сеанс телефонной связи «горячая линия»

13.08.2021 / 11:05

У Головному управлінні ДПС у Харківській області  відбувся сеанс телефонного з зв’язку «гаряча лінія» на тему: «РРО та ПРРО».
Спікер: фахівець відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Харківській області Олена ПУТЯТІНА.


Питання: Чи може бути використаний РРО, що перебував на обліку в органах ДПС до 01.08.2021 та не може бути доопрацьований за технічними властивостями для відображення необхідних реквізитів касових чеків, після 01.08.2021 р.?

Відповідь: Так, у випадку якщо РРО перебував на обліку в органах ДПС до 01.08.2021, то за умови неможливості його технічного доопрацювання може бути використаний після 01.08.2021 р.

Але, з метою виконання вимог законодавства пропонуємо платнику звернутись до постачальника РРО та/або сервісної організації з обслуговування РРО для підтвердження технічної можливості (або неможливості) його доопрацювання.

Питання: Чи може бути використаний РРО після 01.10.2021 р., якщо не може бути доопрацьований за технічними властивостями для відображення необхідних реквізитів касових чеків?

Відповідь: Виходячи з вимог Наказу № 306 та Наказу № 329, зареєстрований РРО за умови неможливості його технічного доопрацювання може бути використаний після 01.10.2021 р. до кінця терміну його експлуатації, встановленого законом.

Але, з метою виконання вимог законодавства пропонуємо платнику звернутись до постачальника РРО та/або сервісної організації з обслуговування РРО для підтвердження технічної можливості (або неможливості) його доопрацювання.

Питання: В якій формі повинні зберігатися щоденні фіскальні звіти (Z-звіти) в електронному вигляді для виконання норми п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та положень наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. № 547 щодо зберігання Z-звітів?

Відповідь: Окремого порядку виконання зазначених вимог законодавством не встановлено.

Тобто, збереження суб'єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі здійснюється у будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб.

При цьому спосіб збереження суб'єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі має забезпечити (у тому числі під час проведення перевірки) можливість візуального перегляду такого Z-звіту для підтвердження факту оприбуткування готівки та повноти обліку здійснених розрахункових операцій.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області