Новости

Услуги по эвакуации транспортных средств на территорию Украины: есть ли такие операции объектом налогообложения НДС?

18.08.2021 / 15:55

ВIДПОВIДЬ

Операції з постачання резидентом послуг з евакуації транспортного засобу резидента на митну територію України, є об'єктом оподаткування ПДВ за  основною  ставкою  у  розмірі 20 %.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Згідно з п. 185.1 ст. 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Місце постачання послуг визначається залежно від місця реєстрації постачальника, або отримувача відповідних послуг, або від місця фактичного надання відповідних послуг (пп. 186.2-186.4 ст. 186 Кодексу).

Так, місцем постачання послуг (у тому числі і послуг з перевезення (евакуації) є місце реєстрації постачальника (п. 185.1 ст. 185 Кодексу).

Тобто, операції з постачання резидентом послуг з евакуації транспортного засобу на митну територію України, є об'єктом оподаткування ПДВ.

За матеріалами ГУ ДПС в Одеській області