Новости

Содействие ведению бизнеса: какие ключевые шаги направлены на детенизацию экономики?

20.08.2021 / 11:15

Створення сприятливих умов для ведення бізнесу, зниження адміністративного навантаження на підприємців та розбудова цифрової економіки — ключові кроки Мінекономіки, спрямовані на детінізацію економіки України. Про це розповів заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра на конференції: «Сила прозорості: чи дає відкритість більше можливостей бізнесу та державі».

«Нещодавно Уряд запустив два нові експериментальні проекти, які дозволять розпочати власний бізнес та отримувати всі дозвільні документи на конкретний вид діяльності лише у кілька кліків - Е-дозвіл та Е-підприємець.  Крім того, продовжуємо роботу по масштабній дерегуляції трудових відносин. Відповідні законопроекти, розроблені Мінекономіки, вже внесені в порядок денний парламенту. Підприємці мають розвивати свій бізнес, а не витрачати час та ресурси на обтяжливі бюрократичні процедури», — зазначив Ігор Дядюра.

Ще одне важливе завдання на шляху детінізації економіки — законодавче врегулювання інтернет торгівлі та дистанційної торгівлі. На сьогодні вже розроблений законопроект про електронну комерцію, крім того Мінекономіки спільно з Мінціфрою, Інститутом стандартизації, банківською асоціацією та іншими зацікавленими учасниками підготували проект нового державного стандарту, «Повчання по електронній комерції». 

Крім того, винесена на громадське обговорення нова редакція закону про захист прав споживача, що враховує всі нюанси інтернет-торгівлі.

«Ми маємо створити зручні цифрові сервіси для бізнесу та забезпечити прозорість надання державних послуг. Це дозволить сформувати довіру до держави, налагодити діалог та значно скоротити частку тіньової економіки», — додав Ігор Дядюра.