Новости

“ЗІР”: начисляются ли налоговые обязательства по НДС при списании нематериальных активов?

31.08.2021 / 16:30

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ при здійсненні операцій зі списання нематеріального активу?

При здійсненні операцій із списання нематеріального активу у зв’язку з неможливістю отримання надалі економічних вигід від його використання, платник податку повинен врахувати норми п. 198.5 ст. 198 ПКУ та нарахувати податкові зобов’язання.

При здійсненні операцій із списання нематеріального активу в разі його вибуття внаслідок безоплатної передачі нараховуються податкові зобов’язання відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПКУ та база оподаткування ПДВ визначається згідно з п. 188.1 ст. 188 ПКУ. При цьому податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ не нараховуються.

Докладніше про це тут.