Новости

Обязательный аудит за 2021 год: критерии, сроки, штрафы и налоговые риски

22.09.2021 / 10:04
Обязательный аудит за 2021 год: критерии, сроки, штрафы и налоговые риски

Анна СЕРЕБРЯНСЬКА, департамент аудиту, МСФЗ та консалтингу ТОВ АФ «Аудит-Інвест»


Майже рік тому вийшла наша стаття про обов’язковий аудит за 2020 рік, в якій ми відповіли на найпоширеніші запитання, які турбували багато Компаній.

Оскільки вже закінчується третій квартал 2021 року і не за горами кінець року, ми нагадуємо керівникам, які саме категорії Компаній мають оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, та чому саме зараз потрібно замислитись над питанням раннього контрактування обов’язкового аудиту фінансової звітності за 2021 рік, не чекаючи закінчення звітного року.

Проте почнемо з головного – податкові ризики непроведення обов’язкового аудиту.

Податкові аспекти

  • норми п.46.2 ст. 46 ПКУ передбачають, що платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України від 16.07.99 р. №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані проводити аудит, надають річну фінансову звітність в ДПС з аудиторським звітом не пізніше 10 червня року, наступного за звітним. Якщо в результаті аудиторської перевірки були виявлені помилки, що вплинули на показники декларації, необхідно надати уточнюючу річну декларацію з податку на прибуток.
  • згідно із пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 ПКУ підприємства, які готують документацію з трансфертного ціноутворення для подання в контролюючі органи, повинні доповнити її копією аудиторського висновку щодо бухгалтерської (фінансової) звітності платника податків за звітний період (звітні періоди), за які подається документація з трансфертного ціноутворення (якщо його наявність є обов’язковою для платника податків)
  • відповідно до п.7 додатку 1 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН одним з критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість є неподання контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 ПКУ

Отже, для яких підприємств є обов’язковим проведення аудиту та в які строки?

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания