Новости

Нормативная денежная оценка земельных участков: Верховный Суд разъяснил, когда субъект властных полномочий может выступать как юридическое лицо и обращаться в административный суд

30.09.2021 / 09:02

Дніпровська міська рада оскаржила до касаційного суду рішення судів попередніх інстанцій, які відмовили у відкритті провадження в справі, мотивуючи своє рішення тим, що міськрада не наділена повноваженнями звертатися до адміністративного суду з позовом у відповідних правовідносинах.

Суть спору полягає в тому, що Дніпровська міськрада оскаржила до суду дії обласного Головного управління Держгеокадастру, яке надало витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, де показники сукупного коефіцієнта Км3 є нижчими, ніж ті, що містилися в попередніх витягах, виданих орендарям цих ділянок. Позивач наголошує, що заниження в оскаржуваних витягах коефіцієнта Км3 впливає на кінцевий результат розрахунку нормативної грошової оцінки ділянок, що суттєво впливає на орендну плату. Недоотримання коштів місцевим бюджетом від користування землею порушує визначальні потреби суспільства, територіальної громади м. Дніпра.

Відмовляючи у відкритті провадження в справі, суд першої інстанції, з висновками якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив із того, що за загальним правилом один суб’єкт владних повноважень не може звертатися з позовом до іншого суб’єкта владних повноважень, за винятком компетенційних спорів. Спір не належить до компетенційних, оскільки в цьому випадку не йдеться про розмежування компетенції між сторонами. Окрім того, суди зазначили, що цей спір взагалі не може розглядатися в судах.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания