Новости

Документальные проверки: ГНС о характерных нарушениях

30.09.2021 / 15:11
Документальные проверки: ГНС о характерных нарушениях

Нещодавно у Головному управлінні ДПС у Сумській області відбулося засідання Громадської ради – консультативно-дорадчого органу податківців за участю представників громадських організацій та бізнес-спільноти області.

Одним із питань, що розглядалися на засіданні, було проведення документальних перевірок суб’єктів господарювання та характерні порушення,  виявлені під час їх проведення.

Як повідомила начальник управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Сумській області Людмила ДЯДЧЕНКО, у зв’язку з продовженням дії карантинних заходів, наразі знято обмеження  на проведення  документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків, перевірок на закриття, перевірок  по відшкодуванню ПДВ та планових перевірок по яких поновлено терміни  проведення тимчасово зупинених документальних та фактичних перевірок, які були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершені.

Так, за період січня-серпня 2021 року проведено 835 документальних перевірок, у тому числі 57 планових та 778 позапланових.

За результатами проведених перевірочних заходів донараховано  грошових зобов’язань на суму 74,6 млн гривень.

Найбільші порушення встановлено та проведені донарахування в розрізі  наступних податків: ПДВ – 39,8 млн грн, податку на прибуток – 8,2 млн грн та інші донарахування склали суму 26,6 млн гривень.

Було стягнуто до державного бюджету коштів у сумі 39,2 млн гривень.

Головний податковий аудитор області пояснила, що низький показник надходжень бюджетних коштів обумовлений тим, що основна маса донарахованих сум складалася з перевірок платників податків з високим ступенем ризиків і тих, хто цілеспрямовано ухиляються від сплати податків використовуючи схемний податковий кредит.

Виступаюча перелічила характерні порушення, які були виявлені під час проведеного аудиту, а саме:

- документальне оформлення господарських операцій без їх фактичного здійснення;

- використання товарів/послуг операціях, що не є господарською діяльністю платника податку і яка  не передбачає отримання доходу;

- списання  дебіторської заборгованості  на витрати без створення резервів сумнівних боргів;

- кредиторська заборгованість, по якій минув термін  позовної давності несписана;

- не нарахований податок на нерухомість на виробничі об’єкти, які  здаються  оренду;

- неподання повідомлень про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які  проводиться діяльність  за формою № 20-ОПП;

- випадки, коли платники податків, які використовують касовий  метод, не здійснюють розрахунок питомої ваги.

За матеріалами ГУ ДПС у Сумській області