Новости

Участникам индустриальных парков планируют предоставить налоговые и таможенные преференции: что предлагается?

07.10.2021 / 10:00

6 жовтня  на засіданні Комітету  з питань фінансів, податкової та митної політики були розглянуті законопроекти, якими вносяться зміни до Податкового і Митного кодексів щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво: «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» (№5688) і альтернативний № 5688-1, та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» (№ 5689).

Основні законопроекти від групи авторів представив народний депутат Дмитро Наталуха. Він, зокрема, зазначив, що «вони спрямовані на повноцінне формування ланцюга стимулів для функціонування індустріальних парків в Україні».

Так, за його словами, законопроектом №5688 пропонується звільнити від податку на прибуток підприємства, якщо ці кошти спрямовуються на розвиток діяльності учасника індустріального парку. Він також передбачає звільнення від ПДВ імпорту устаткування та можливі пільги місцевих податків. Законопроект №5689 запроваджує звільнення від мита імпорту устаткування для резидентів парків.

Комітет підтримав рішення рекомендувати Верховній Раді за підсумками розгляду у першому читанні прийняти за основу законопроєкти № 5688 і № 5689.