Новости

Рынок капитала и организованные товарные рынки: законопроект рекомендовано принять за основу

07.10.2021 / 09:43

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проєкт Закону щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках. Так, назасідання Комітету, яке відбулося 6 жовтня в режимі відеоконференції було розглянуто проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків" та деяких інших законодавчих актів України щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках» (№ 5865).

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики і один із співавторів проєкту Данило Гетманцев зазначив, що без норм, закладених у даному законопроєкті, «буде неможливою велика реформа пенсійного забезпечення в країні, оскільки вона неможлива без функціонування ринків капіталів і товарних ринків у тому обсязі, в якому вони функціонують за кордоном».

За його словами: «Законопроєкт, з одного боку, спрямований на розширення повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а з іншого, на те, щоб зробити ці ринки цивілізованими». Данило Гетманцев додав, що суть проєкту полягає у: «підвищенні інституціональної спроможності Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку як національного регулятора ринку капіталів та організованих товарних ринків; впровадженні дієвих механізмів запобігання маніпуляціям, інсайдерській торгівлі, незаконному використанню інсайдерської інформації та іншим зловживанням на ринку капіталів та організованих товарних ринках; а також забороні фінансових пірамід та боротьбі зі способами їх організації».

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити проєкт закону до порядку денного сесії та за підсумками розгляду у першому читанні прийняти його за основу.