Новости

Предоставление лекарств пациентам из сочувствия предлагают освободить от налогообложения: чем аргументируют?

07.10.2021 / 11:05

6 жовтня  Комітететом  з питань фінансів, податкової та митної політики розглянутий проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття» (№ 5737).

Представляючи законопроєкт, один із його авторів народний депутат Валерій Зуб зазначив, що в світі існує практика надання ліків із співчуття. Це коли, після проведення клінічних досліджень інноваційних препаратів фірма, яка їх проводила, може за власні кошти продовжити лікування тих пацієнтів, які погодилися приймати участь у цих клінічних дослідженнях.

Наразі вносяться зміни у законодавство для запровадження такого механізму в Україні – на розгляді у Верховній Раді перебуває проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття» (№5736).

«Враховуючи, що ліки будуть надаватися безоплатно безпосередньо виробником, у законопроєкті пропонується звільнити від оподаткування операції з надання таких лікарських засобів пацієнтам», – сказав Валерій Зуб.

Під час обговорення народні депутати і заступниця Міністра фінансів Світлана Воробей зазначали, що в цілому підтримують ідею законопроєкту, однак він потребує суттєвого доопрацювання під час підготовки до другого читання.

Комітет рекомендував Верховній Раді за підсумками розгляду у першому читанні прийняти проєкт Закону за основу.